Google Docs.

Google Docs to najfajniejsze moje odkrycie 2010 roku. Nie wiem, jak mogłam żyć bez tego cuda:) Wiem ,że nie odkryłam wszystkich możliwości Google Docs, ale to co w nim robię jest dla mnie fantastyczne.

www.google.pl

 

    Google kojarzy nam się jedynie z wyszukiwarką internetową. W listopadzie ukończyłam internetowy kurs Exploiting Web 2.0; eTwinning and Collaboration
prowadzony przez Tiinę Sarisalmi i poznałam nowe możliwości jakie daje mi Google.

 

             Google Docs to nic innego jak Word, Excel, i PowerPoint w wersji online.

 

     Rejestrujemy się, wpisujemy adres mailowy oraz hasło. U góry z lewej strony ekranu rozwijamy more , a następnie otwieramy Dokument. Tworzymy swój dokument – Create new , Document . Otworzy się nam strona, na której możemy utworzyć dowolny dokument tekstowy, tabelę itp. Nadajemy tytuł dokumentowi Untitled document, Rename Document.

             W Google Docs jest możliwość współpracy z partnerami online w czasie rzeczywistym. Jeśli nad danym dokumentem pracują jednocześnie przynajmniej dwie osoby każda może edytować wspólny dokument pisząc innym kolorem. Jest to wspaniałe udogodnienie podczas planowania pracy przy realizacji projektu eTwinning. Tworzymy dokument online, u góry w prawym rogu klikamy Share, wpisujemy adres mailowy partnera lub kilku. Wybieramy opcję edit , wtedy zaproszone osoby będą mogły nanieść swoje uwagi, zmiany w dokumencie, które natychmiast będą widoczne na ekranie naszego komputera.

         W Google Docs możemy też utworzyć prezentację, wysłać ją do partnera, który doda swoje slajdy, doda komentarze.

        W Google Docs tworzymy też  własną bazę dokumentów online, kart pracy dla uczniów , adresy ciekawych stron internetowych, które są aktywne po jednym kliknięciu myszką. Nie musimy nosić teczki z dokumentami. W każdym miejscu świata, w którym mamy dostęp   do Internetu dokumenty mamy pod ręką.

         Google Docs wykorzystuję codziennie. Przygotowując się do zajęć w domu zapisuję w otwartym dokumencie adres strony internetowej np. z piosenką youtube Rain, rain...potem w klasie otwieram swój dokument w Google Docs, klikam na aktywny link i od razu mogę bawić się z dziećmi. Nie tracę czasu na poszukiwania strony, wpisywanie adresu...

         Google Docs to moje wielkie odkrycie.

 

http://www.google.com/google-d-s/intl/pl/tour1.html


GOOGLE - blog

 

Ankieta, quizz
Opis jak zrobić prostą ankietę.
Ankieta,quiz google.doc
Microsoft Word Document 172.0 KB