Nagrywanie mp3

Bardzo przydatny program online. Wystarczy wcisnąć czerwony przycisk record, a nagrany plik audio pobrać jako mp3. W tym formacie przesyłamy go do soundcloud i kod EMbed umożliwi umieszczenie nagrania na stronie klasy, blogu lub TwinSpace projektu. Możemy też mp3 podłożyć do PhotoStory3.

http://www.recordmp3.org/#

Zdjęcie i głos.

www.slidetalk.net

 

Bardzo prosta aplikacja. Wymaga zalogowania się.

Możemy z prezentacji PPT lub nawet z jednego obrazka zrobić udźwiękowione cudo.Jeśli dodamy jedno zdjęcie i wpiszemy tekst, który będzie podpisem, wyjaśnieniem, komentarzem, możemy wybrać język lektora i płeć. Jest też język polski. Po zapisaniu dzieło wysyłane jest na youtube i po chwili otrzymujemy pocztą link do naszej kreacji.

Bardzo fajna zabawa.

1.Log in - zaloguj się.

2. Create.

3. Wpisz tytuł, wybierz lektora i język. Title, Voice.

4. Dodajesz slajdy- Add slide. Wybierasz zdjęcie-Przeglądaj, po załadowaniu obok w okienku wpisujesz tekst. Zwykle robię po dwa kliknięcia spacji po każdym wyrazie. Pod obrazkiem możesz posłuchac jak brzmi twój tekst mówiony przez lektora- Listen to the text.Możesz usunąć-delete.

5.Save- zapisujesz slajd, dodajesz kolejne tak samo.

6.Jeśli uważasz, że praca jest skończona na dole klikasz Preview- podgląd  a potem -Produce now.

7. Po chwili ( w zależności od długości prezentacji otrzymasz link na pocztę ). Pobierasz EMBED code do zagnieżdżenia na blogu, TwinSpace.

Soundcloud.

Narzędzie do umieszczenia ścieżki dźwiękowej - mp3 nagrana audycja, piosenka, wierszyk.

1. Załóż konto.

2.Upload- załaduj.

3.Widzisz czerwone kółko Rec- możesz nagrać swój głos.

   Choose files- wybierasz nagrany plik dźwiękowy z komputera.

4.Klikasz Choose files, wybierasz plik, plik się ładuje.

5. Wpisujesz tytuł-Title, możesz dodać zdjęcie ilustrujące audycję Image - upload image, krótki opis- Description, Type-wybierz Recording.

6. Zostaw w ustawieniach Public.

7.Save.

8. Po otwarciu nowego okna u góry klikamy mały napis Share.

link można wysłać mailem, zamieścić na stronie internetowej.

gdy pobierzemy Widget Code możemy nagranie umieścić na TwinSpace projektu jako widget oraz na blogu, czy stronie internetowej.

Vocaroo.

Proste narzędzie bez konieczności logowania. Umożliwia nagranie wierszyka, słówek, pozdrowień. Pobrany kod HTML pozwoli na wstawienie nagrania na blog, TwinSpace projektu, stronę internetową.Możemy też załadować wcześniej przygotowaną ścieżkę dźwiękową i umieścić nagranie podobnie.

www.vocaroo.com

 

1.Click to record- już nagrywamy, mówimy do mikrofonu zewnętrznego lub wbudowanego w laptop.

3. Upload- ładujemy ścieżkę dźwiękową z komputera.

Audioboo

http://audioboo.fm/

.............................................................................................................................